Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը փետրվարի 9-ին հանդիպել է Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջուդիթ Մարգրեթ Ֆարնուորթի հետ:
Քննարկվել են երկկողմ համագործակցության զարգացման հեռանկարները: Կորյուն Նահապետյանը ներկայացրել է սահմանադրական փոփոխություններից հետո երկրում իրականացվող օրենսդրական բարեփոխումների գործընթացը:
Հանձնաժողովի նախագահը կարեւորել է Միացյալ Թագավորության դեսպանության հետ հարաբերությունների խորացումը, մասնավորապես պաշտպանության, անվտանգության, ոստիկանության եւ արտակարգ իրավիճակների ոլորտներում բարեփոխումների իրականացման, խորհրդարանական վերահսկողության գործիքների ու մեխանիզմների արդյունավետ կիրառման, հանձնաժողովի անդամների եւ աշխատակազմի կարողությունների զարգացման, ինչպես նաեւ քաղաքացիական հասարակության հետ խորհրդարանի ներգրավվածության ավելի ակտիվացման ուղղություններով:
Ջուդիթ Ֆարնուորթը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցելու հանձնաժողովի հետ հարաբերությունների զարգացմանը եւ ընդգծել, որ բրիտանական դեսպանությունը մտադրություն ունի ընդլայնելու եւ ավելի հստակեցնելու համատեղ ծրագրերը՝ հաշվի առնելով քաղաքականության առաջնահերթությունները:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաեւ Հայաստանի Հանրապետության եւ Եվրոպական միության միջեւ ստորագրված Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրին, որը նոր հնարավորություններ է ընձեռում անվտանգության բնագավառում համագործակցության ընդլայման համար:

К.Нагапетян встретился с послом Соединенного Королевства в Армении
9 февраля председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности К.Нагапетян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в РА Джудит Фарнуорт.
Обсуждены перспективы развития двустороннего сотрудничества. Г-н Нагапетян представил    процесс осуществляемых в стране постконституционных законодательных реформ.
Председатель комиссии подчеркнул важность углубления отношений с посольством Соединенного Королевства, в частности в проведении в Армении реформ в сферах обороны, безопасности, полиции и чрезвычайных ситуаций, в эффективном применении инструментов и механизмов парламентского контроля, развитии потенциальных возможностей членов комиссии и аппарата, а также активизации связей парламента с гражданским обществом.
Джудит Фарнуорт выразила готовность содействовать развитию отношений с комиссией и подчеркнула важность расширения и прояснения совместных с посольством программ, с учетом политических приоритетов.
На встрече затронуто также  подписанное Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве РА – ЕС, которое открывает новые возможности расширения сотрудничества в сфере безопасности.